Aby vaše spotřebiče fungovaly správně

Pro klidný a spokojený život je bezesporu potřeba i funkční domácnost. Ačkoliv vám mnohou práci dnes dokáží ušetřit všechny možné chytré spotřebiče, je nutné se o ně správně starat. Co tedy dělat, aby fungovaly, kdy si dokážete poradit sami, a kdy už bude nejlepší volat instalatéra?

kreslený instalatér

Kuchyňský dřez

Kuchyňský dřez ve spoustě domácností zažívá hodně. Spousta lidí totiž zapomíná, že odpadní trubice, která k němu vede, není všemocná, a tak nalívají do dřezu přepálený olej, zbytky zkyslého mléka, a další spoustu věcí, které ve výsledku odpad ucpou, a dřez přestane odtékat. Nejlepší prevencí samozřejmě je, správně se o dřez starat, a zbytky, mastnoty a jiné nečistoty likvidovat jiným způsobem. Co ale dělat, když už se dřez ucpal? Nejprve zkuste použít krtka (ne opravdového, ale tablety na rozpuštění nečistot) a zalít jej horkou vodou z konvice. Přidat můžete rovněž jedlou sodu a kapku citronu, nebo ocet. Pokud není dřez příliš ucpaný, jistě to rychle pomůže. V případě, že ani to nezabere, bude už nejlepší volat zkušeného instalatéra, který vám sice vyčiní za špatné zacházení s odpadem, ale pomůže vám situaci vyřešit, a poradí vám do budoucna.

Pračka

Co se pračky týče, k jejímu užívání musíte dodržovat pokyny, které jsou uvedené v návodu. Nepřetěžujte buben, používejte vždy správné množství pracího prášku, a čas od času vyčistěte filtr. Pokud se však pračka začne vzpírat, odmítá fungovat, je na čase zavolat instalatéra. Pokud nejste z oboru, nikdy nezkoušejte tento přístroj sami opravovat, protože jej tak můžete nenávratně poškodit.

špinavý záchod

Toaleta

Ani záchod jako takový není určen k vylévání oleje, nebo vyhazování zbytků. Nezkoušejte tam splachovat vatu, nedopalky, vlhčené ubrousky, nebo prázdné ruličky od toaletního papíru, jinak můžete záchod ucpat. Nikdy také do záchodu nesypte použité kočičí stelivo, jelikož vám nejenže ucpe odpad, ale rovněž znečistí mísu takovým způsobem, jaký se špatně čistí.

Hledáte-li instalatéra na drobné, nebo i větší opravy, montáže a podobné práce, volte kvalitu za dobrou cenu. Vyhněte se neurčitým a neznámým nabídkám, a vsaďte na jistotu. Jednou z nejlepších možností v tomto případě bude rodinná firma A.K. servis.