Buďte originální – ušijte si vlastní tepláky

Teplákoviny jsou materiály, které získaly na trhu mnoho pozitivních hodnocení. Stěží bychom hledali rodiny či jednotlivce, kteří by doma oblékali namísto domácího oděvu sváteční oblek s kravatou nebo nepohodlné rifle. Do tepláků se navlékáme nejen doma, ale i venku při sportování, na dovolené, na procházce v parku nebo při horské turistice. Záleží pochopitelně na materiálu, vzoru, barvě a střihu a také na tom, co nám nabízí trh s oděvy.

sportovní tepláky

Tepláky a teplákové soupravy se sice běžně prodávají v kamenných provozovnách i v e-shopech, ovšem to není zárukou toho, že si tu dokážeme vybrat vhodný kus, který by nám dokonale „padl“ a vyhovoval po všech stránkách. Značnou výhodu v tomto konceptu mají profesionální či domácí švadlenky, které si z teplákoviny dovedou ušít vše, co se jim zamlouvá. Stačí jim k tomu vhodný střih a přizpůsobení střižené látky konkrétním tělesným mírám.

Ušít teplákové kalhoty a mikinu bez zapínání s oblékáním přes hlavu by zvládl i muž, pokud jej šikovná švadlena naučí pracovat s šicím strojem. Vytvoří si tak pro sebe nebo pro někoho jiného model vskutku originální, který rozhodně nikdo jiný nenosí. A originalita a neopakovatelnost jsou těmi nejsilnějšími atributy jedinečnosti každého z nás, které podněcují osobní sebevědomí a navozují lepší pocit pohody.

dívka v trávě

O výhodách tepláků se zmiňuje kde kdo, ale…

O výhodách teplákoviny se můžete dočíst mnoho informací, ale přece jen se tam nebude tak často objevovat jeden zásadní argument – vzduchová mezera mezi oděvem a pokožkou. Jestliže jsou totiž tepláky dostatečně vzdušné, přispívají k větší pocitové pohodě. Vzduchová bublina mezi tepláky a pokožkou figuruje jako tepelný izolační most, který napomáhá přizpůsobení se venkovním teplotám. V teplém počasí pokožku ochlazuje a v chladném zas snižuje únik tělesného tepla do okolního prostředí.