Instalatér řeší havarijní opravy v domácnostech běžně


Instalatérská profese velmi často naráží na havarijní situace. Problém je totiž v tom, že většina z nás instalatérskému řemeslu nerozumí, a nemá ani přesnou představu o tom, jak správně o tyto záležitosti pečovat, a kdy také rozpoznat, že by bylo záhodno něco opravit či vyměnit. Další záludností je to, že některé komponenty vedou pod omítkou nebo jsou zabudované uvnitř sádrokartonové příčky, a tak se k nim vůbec nelze dostat. Není proto s podivem, že i přesto, že máte byt jako klícku, že máte revidovanou elektroinstalaci a všude pořádek a přehled ve vašich věcech, že i tehdy se jednou můžete vrátit domů z práce a přivítá vás pod nohama čvachtající koberec, který se postupně mění v mělké jezírko.

instalatérské nářadí

Unikající voda v domě sice nebývá tak častá, a některým z vás se vůbec nepoštěstí se s něčím podobným v životě setkat, ale pokud se to již přihodí, obvykle to stojí za to. V tu chvíli nechte stranou výčitky svědomí, protože nemuselo být vůbec ve vašich silách a možnostech havarijní situaci předejít. Když zkrátka praskne armatura ve zdi vinou vady materiálu, a může jít klidně o téměř nový kus, anebo se uvolní a popraská těsnění, smiřte se s tím, že jste stejně nic zásadního nemohli podniknout. V tu chvíli je důležité hlavně vědět, kde máte uložený telefonický kontakt na instalatéra, abyste mu mohli ihned dát o havárii vědět.

instalatérské práce

Havarijní opravy řeší instalatéři během krátké doby, většinou k vám přijedou během pár desítek minut, a vy mezitím můžete likvidovat následky havárie, například vysoušet podlahu a nábytek. Nezapomeňte vypnout přívod elektřiny, kdyby se voda chtěla dostat do elektroinstalace, ale hlavně zachovejte klid. Vyplatí se zbytek rodiny poslat ven a objednat si něco dobrého k jídlu, abyste snáze čelili stresové situaci. A namísto kávy, která zvyšuje hladinu adrenalinu, si raději dopřejte kvalitní pasterizovaný pomerančový džus bez cukru a konzervantů a doplňte jej minerálkou s obsahem hořčíku, který uklidňuje a tlumí psychické vypětí.