K čemu lze využít pilový kotouč na ocel

Každý ví, že nejzranitelnější a nejopotřebovanější částí elektrické pily jsou řezací kotouče. Je tedy jasné, že celé zařízení je konstruováno tak, aby je šlo snadno vyměnit. Díky tomu však mohli výrobci také uvést na trh jejich nejrůznější typy, aby mohl uživatel použít vždy ten nejvhodnější.

Samozřejmě vzhledem k šíři nabídky nemusí být vůbec snadné se v ní vyznat, zvláště pro laika, který používá pilu pouze pro nutné domácí opravy a o kutilství se příliš nezajímá. Zde se tak může snadno stát, že vybere ten špatný.

klasický pilový kotouč

Některé kotouče navíc nemají pouze jedno použití, nýbrž mohou řezat mnohem více materiálů. Typickým příkladem je zde pilový kotouč na ocel. Již z názvu se zdá, že se jedná o velmi specifický produkt, který má pouze omezené využití. Opak je však pravdou. Na rozdíl od toho univerzálního je tento druh vyroben z mnohem pevnějšího a odolnějšího materiálu. Také břity jsou podstatně ostřejší. To je samozřejmě nutné, aby dokázal plnit svou primární funkci, tedy řezat ocel, jeden z nejtvrdších používaných materiálů.

pila řezající ocel

Znamená to však, že s ním můžeme řezat pouze ocelové pláty a trubky? Nikoliv. Díky jeho tvrdosti je možné jej použít prakticky na jakýkoliv materiál, na který si vzpomeneme. Navíc se neopotřebuje ani zdaleka tak snadno, jako ten univerzální. Jedná se tedy o kotouč, který má skutečně široké možnosti využití.

Můžeme se samozřejmě ptát, proč doposud nenahradil ten běžně používaný, když je o tolik lepší. Důvod je jednoduchý – cena. Patří totiž k těm zdaleka nejdražším typům, a není divu, když si uvědomíme, z jakých materiálů je vyroben. To však znamená, že pro běžné použití je přeci jen poněkud drahý.

Přesto, pokud budeme častěji řezat tvrdé materiály, se rozhodně vyplatí do něj investovat. Jistě, bude to značný zásah do peněženky, ale velmi vám to usnadní práci a také výsledek bude podstatně lepší. A to za ty peníze rozhodně stojí.