Klimatizace nám pomáhá v létě přežít tropy


Pozor na hořčík

Hořčík je jeden z nejvíce zastoupených prvků v našem těle, a jestliže dojde k jeho významnému poklesu, může to znamenat vážné zdravotní problémy. Je to minerál, který se z těla rychleji odplavuje při stresu a také při nadměrném horku. Hořčík může ve větší míře z těla odcházet potem nejen při sportování a fyzicky namáhavé práci, ale také při pobytu ve špatně větraných přetopených místnostech a v létě v období tropických veder.

běžící klimatizace

Příznaky nedostatku hořčík neboli hypomagnezémie, se dlouhou dobu nemusí vůbec projevit, anebo jen velmi nenápadně, později to však může vyústit i ve velmi nepříjemné a závažné stavy depresí, různých křečí včetně hladké svaloviny, což může vyvolat pocity dušnosti a lapání po dechu, svírání hrdla, křeče v břiše a mnoho dalších nepříjemných pocitů. Může se klidně stát, že za letního vedra vás postihne záchvat, který vás donutí volat rychlou zdravotnickou službu, a skončíte v nemocnici.

klimatizace v bytě

Tomu všemu se lze vyhnout preventivními opatřeními. Jednak zvýšíte příjem vhodných potravin či potravinových doplňků s obsahem hořčíku, a pak si zajistíte mnohem příjemnější podmínky v bytě instalací klimatizace v Brně https://www.sunus.cz/klimatizace.

Klimatizace je investice do zdraví

Velmi vysoké teploty jsou pro lidský organismus zatěžující, a i když se jim dokážeme přizpůsobit, organismus musí ze svých rezerv pokrýt rovnovážný stav, tedy zejména udržení pH krve na zásadité úrovni, a dále udržet tělesnou teplotu v normálu. Jistě si dovedete představit, jak náročné mechanismy musíme mít k dispozici, když je v bytě nebo venku 36 stupňů Celsia, a přitom je optimum pro pobyt v prostředí pouhých 23 stupňů.

Čím více budeme vystaveni takovému horku, tím více spotřebujeme minerálních prvků pro ochlazovací proces, a tím více jsme také ohrožováni úžehem, a v některých případech to může vyústit až v kolapsové stavy a ohrožení na životě.