Kolagen – zázrak pro naši pleť?

V poslední době se kolagen skloňuje snad v souvislosti se vším. S naší pletí, s našim zdravím, s našimi vlasy…co to ale vůbec ten kolagen je a odkud se bere?

Kolagen je vlastně bílkovina nerozpustná ve vodě, kterou produkuje naše tělo. Běžně ho obsahují naše zuby, šlachy, chrupavky či klouby. Je důležitý pro celkové správné fungování našeho těla, i pro náš vzhled. Jeho produkte postupem věku klesá, a v té době (zhruba kolem 25 roku života), je dobré popřemýšlet nad možností doplnit kolagen do svého těla jiným způsobem, třeba pomocí potravinových doplňků. Mějte na paměti, že po překročení hranice 45 let, už se kolagen přestává ve vašem těle tvořit téměř úplně.

Pleť

Kromě potravinových doplňků si můžete poradit i jinou cestou, jak doplnit kolagen do svého těla. Jeho produkci podporuje vitamín C a samozřejmě také strava bohatá na kolagen. Mezi takovou stravu patří hovězí maso, mléčné výrobky, ryby s vysokým obsahem tuku, luštěniny, kuřecí vnitřnosti nebo želatina.

Maso

Obecně se kolagen doporučuje užívat sportovcům, lidé, kteří mají fyzicky náročnou práci a pak samozřejmě všem po 25 roku života. Nejvíce je doporučeno užíváním kolagenu lidem před padesátkou.

Kolagen na pleť působí ve všech směrech pozitivně. Vědecké studie potvrzují, že jeho užívání je spojeno se zlepšením stavu naší pleti. Doporučuje se pro unavenou, mdlou a suchou pleť bez života či jinak problematickou pleť. Kolagen pozitivně působí na akné, urychluje hojení jizviček po něm a také působí příznivě na začínající vrásky. Pleť je po něm vypnutější, hydratovaná a prozářená. Spojení kolagenu a kvalitní skin care rutiny, můžete ze své pleti v každém věku dostat to nejlepší. Budete vypadat mlaději, zdravěji a bezpochyby vám vaše nová vizáž zvedne sebevědomí. Dopřejte svému tělu jen to nejlepší. Uvidíte, že vám to vrátí jen v té nejlepší podobě.