Nešvary silikonové kosmetiky

Bez kosmetických přípravků, dnes už málokdo existuje. Kosmetiky je totiž na trhu tolik, že je snad i nemožné se ji vyhnout nebo s ní nepřijít do styku. Lákají nás nejen nové značky, ale i to, co nám dané přípravky nabízí jako účinnou zbraň při pomoci s našimi problémy. O to těžší je pak odolat pokušení zakoupit si jich a samozřejmě i používat s nadějí, že dokážou zázraky.
západ slunce za dívkou

KDO MÁLO ČTE, MÁLO VÍ

Bezesporu je více než polovina lidí lhostejná ke složení kosmetických přípravků, které si kupují a denně používají.Těžko říct, jestli je to ze samotné lenosti, kdy se nám nechce číst si názvy surovin, které obsahují nebo je to pouze z důvodu, že nám to je ukradené.
Vůči našemu zdraví, i když na úkor krásnějšího vzhledu, bychom se však nikdy neměli stavět nezúčastněně!
Řada kosmetických vychytávek přitom obsahuje látky, které nám nijak neprospívají a naši pokožku nebo pleť, doslova tahají do záhuby. Mezi známou (ovšem ne tolik opěvovanou) látku, která se v nespočetném množství kosmetiky nachází, se řadí právě silikon. Ten dokáže skutečné „zázraky“, ale má i své nešvary, díky kterým byste se měli výrobkům, co ho obsahují – raději vyhnout.

VRSTVÍ SE A NEDÝCHÁ

Silikon je látka, která se na vaší pleti, pokožce nebo dokonce na vlasech, drží dlouhé hodiny (v některých případech i dny) a nelze ji smýt jen tak. Konkrétně v šamponech, které ho obsahují, se z vašich vlasů může časem stát jedna velká katastrofa. Na jednom vlase totiž dovede vytvořit neviditelný film, který se s dalším mytím pouze zvětšuje. Můžete to vypozorovat díky těžšímu pocitu vašich vlasů a nadměrnému lesku.
Je totiž pravidlo, že struktura vlasu nepropustí do jeho vnitřku jen tak něco a o silikonu to platí dvojnásobně.
dívka s kuličkami

Co se týče dekorativní kosmetiky, nejčastěji ho můžete najít v podkladové bázi pod make-up a vsamotném make-upu. Ano, pleť se vám díky němu krásně vyhladí a sjednotí, ovšem také dusí a takzvaně nedýchá. Pokud na něho nanesete ještě tuhý make-up, který ho obsahuje, můžete si přivodit nepříjemné problémy, jakými jsou akné nebo rozšířené póry.
Dbejte proto na kvalitní a raději přírodní produkty, které možná nejsou tak  známé a používané, ale vašemu zdraví a na vaší kráse vám pouze přidají!