Staré dobré časy v jedné lahvi

Ty krásné časy, kdy jsme chodili k babičce na „přírodní“ limonádu, po které by se mnohé moderní matky mohly dnes utlouci, protože byly z ryzího ovoce a čisté vody, nemusejí zůstávat někde vzadu v našich myšlenkách a ztraceny v našich vzpomínkách. Na trhu je totiž spousta sirupů, které si můžete dopřát za velmi výbornou cenu a nejen že bude chutnat celé vaši rodině, ale zároveň se i vy sami vrátíte do těch bezstarostných dní zaplněných dětským smíchem a dobrodružstvím. I takové věci může přinést tak malá věc jako je sirup ve vodě. A možná i více! Protože valná většina dnes prodávaných „sirupů“ jsou pouze chabé náhražky.
lahve se sirupy

Umělá sladidla x cukr?

Odvěký nepřítel veškerého zdravého životního stylu je cukr. A že se nejedná jen o ten cukr třtinový nebo krystalický, ale také o umělá sladidla, o tom již není pochyby. Jednu dobu bylo totiž hrozně moderní vyměňovat cukr za umělá sladidla v domnění, že je to něco lepšího, mnohem lepšího. Nejnovější průzkumy však ukazují opak, neboť většina těchto umělých sladidel je vyráběna za použití chemie a nijak se neliší od cukru, ba možná jsou ještě nezdravější. Nikdo z nás neví, co taková umělá sladidla udělají v lidském těle po nějakých dvaceti letech užívání, ale rozhodně to nebude něco, co bychom chtěli vyzkoušet. A přesně proto je důležité vybrat si co možná „nejpřirozenější“ a nejpřírodnější sirup.
bezový sirup

Lepší než minerálky

Minerálky jsou drahé zabalené vody, které nejsou zas tak úžasné, jak tvrdí některé průzkumy. V Dtestu propadne každou chvíli nějaká minerálka, protože má zkrátka nevyhovující obsahy látek, toxiny, kolonie bakterií. Člověk si pak říká, jestli všechen ten povyk o balených vodách byl vůbec odůvodněný. V zemích, kde nemají přístup k čisté vodě, to asi ano, ale mnohem lepší voda než ta v balené, teče v každé domácnosti. Možná je i stejná. A pokud si do ní dáte zdravý sirup, nemusíte se už vůbec bát, protože byť chutná hůře, sirup to pěkně vyladí.