Bez hadice se v žádném bazénu neobejdete


Ke správnému a bezproblémovému chodu zahradního bazénu potřebujete rozmanité bazénové příslušenství. Ten, kdo takový bazén nevlastní, případně si ho pořizuje poprvé, by možná mohl být překvapen tím, co všechno bude k jeho uvedení do chodu a k pravidelné údržbě potřebovat.
Pokud jde o údržbu bazénu, tak se většině lidí okamžitě vybaví filtrace. Ano, je to tak, protože filtrační jednotka funguje jako jakési srdce bazénu, bez kterého se žádná trochu větší nádrž neobejde. Jakmile v bazénu chybí filtrace, hromadí se zde znečištění a již po několika málo dnech je voda nepoužitelná.
čistý bazén
Ovšem k tomu, aby voda skrze filtraci proudila, je naprosto nezbytné i čerpadlo. To musí být dostatečně výkonné k tomu, aby dokázalo veškerou vodu prohnat filtrací zhruba v intervalu pěti hodin. Je tedy jasné, že čím větší objem bazénu máte, tím více kubíků vody musí čerpadlo za jednotku času přečerpat. A vliv na to mají i různé přídavné technologie jako jsou salinizační jednotky či UV lampy.
čtení u bazénu
Nicméně aby všechno fungovalo tak, jak má, tak všechny součásti bazénu musíte propojit. A v takovém případě se neobejdete bez bazénových hadic. Ty propojují veškeré části bazénové technologie, kterými proudí voda, slouží k vypouštění vody z nádrže, k připojení bazénového vysavače, a tak podobně. Zkrátka, bez kvalitní hadice se u bazénu neobejdete. Volte vždy takovou, která vám bude sloužit dlouhá léta, bude pružná a odolná jak vůči vodě s rozpuštěnými chemikáliemi, tak vůči ultrafialovému záření. A praktické je samozřejmě i to, když si hadici můžete zakoupit v potřebné délce na míru anebo alespoň po určitých menších úsecích, a také o potřebném průměru. Ovšem i když vám případně nějaká část zbude, tak ji jistě doma využijete k práci na zahradě, protože třeba taková zahradní hadice se vám bude skvěle hodit k zalévání trávníku a záhonů.