Bez hadice se v žádném bazénu neobejdete


Ke správnému a bezproblémovému chodu zahradního bazénu potřebujete rozmanité bazénové příslušenství. Ten, kdo takový bazén nevlastní, případně si ho pořizuje poprvé, by možná mohl být překvapen tím, co všechno bude k jeho uvedení do chodu a k pravidelné údržbě potřebovat.
Pokud jde o údržbu bazénu, tak se většině lidí okamžitě vybaví filtrace. Ano, je to tak, protože filtrační jednotka funguje jako jakési srdce bazénu, bez kterého se žádná trochu větší nádrž neobejde. Jakmile v bazénu chybí filtrace, hromadí se zde znečištění a již po několika málo dnech je voda nepoužitelná.
čistý bazén
Ovšem k tomu, aby voda skrze filtraci proudila, je naprosto nezbytné i čerpadlo. To musí být dostatečně výkonné k tomu, aby dokázalo veškerou vodu prohnat filtrací zhruba v intervalu pěti hodin. Je tedy jasné, že čím větší objem bazénu máte, tím více kubíků vody musí čerpadlo za jednotku času přečerpat. A vliv na to mají i různé přídavné technologie jako jsou salinizační jednotky či UV lampy.
čtení u bazénu
Nicméně aby všechno fungovalo tak, jak má, tak všechny součásti bazénu musíte propojit. A v takovém případě se neobejdete bez bazénových hadic. Ty propojují veškeré části bazénové technologie, kterými proudí voda, slouží k vypouštění vody z nádrže, k připojení bazénového vysavače, a tak podobně. Zkrátka, bez kvalitní hadice se u bazénu neobejdete. Volte vždy takovou, která vám bude sloužit dlouhá léta, bude pružná a odolná jak vůči vodě s rozpuštěnými chemikáliemi, tak vůči ultrafialovému záření. A praktické je samozřejmě i to, když si hadici můžete zakoupit v potřebné délce na míru anebo alespoň po určitých menších úsecích, a také o potřebném průměru. Ovšem i když vám případně nějaká část zbude, tak ji jistě doma využijete k práci na zahradě, protože třeba taková zahradní hadice se vám bude skvěle hodit k zalévání trávníku a záhonů.

Bez GPS monitoringu se neobejdete


Schválně. Spočítejte si, kolik telefonátů s řidičem služebního vozidla jste pořídili, abyste zjistili, kde je tak dlouho. Nebo kde se právě nachází a kam a kdy se právě chystá? Nepočítaně. A přesto jste byli vystaveni pouze vzájemné důvěře s řidičem.
Nebo jinak. Líbilo by se Vám, kdybyste měli nejen přehled o pohybu vozidel Vašeho firemního vozového parku, ale i o jejich výkonnosti během pracovní doby? Takové informace by nebyly k zahození, co říkáte?
satelit na oběžné dráze.png
Potom je jediná varianta možná.
Jestliže chcete mít dokonalý a kvalitní přehled o svých firemních vozidlech, potom je gps monitoring vozidel tím pravým ořechovým řešením!
Jak úžasné by bylo, kdybyste, jako majitel své firmy věděl o všem, co se kde šustne, aniž byste se zvedl ze židle, viďte? Vaše nákladní vozidla, nebo zemědělské stroje byste měl pěkně pod kontrolou a v každé minutě celého dne byste přesně věděl, kde se vozidlo nachází, ale také to, co právě dělá.
mapa nad dlaní.jpg
Navíc byste z aplikace gps monitoring vozidel mohl zjistit spoustu dalších věcí.
· Kde se právě nachází, to je jasné.
· Co dělá a kolik práce vykoná, to také.
· Ale podstatné je, že z těchto informací byste dokázal naplánovat optimální vytížení jakéhokoliv stroje na příští měsíc. A to už tak trochu souvisí s pokladnou firmy, nemyslíte? Nevznikne žádné plýtvání pracovním výkonem!
· Dokonce byste se nemusel zaobírat výkazy práce, protože to jedinečná aplikace gps monitoring vozidel zvládne hravě sama.
· A plánování jízd na další dny a týdny? Ani tím se Váš drahocenný čas nemusí zabývat. Zadáte určitá pravidla a podmínky a aplikace Vám vytvoří, např. přehled jízd na další den. A to není vůbec špatné zjištění, viďte?
· A nakonec stejně podstatné, jako to ostatní. Zlodějům se určitě nepoštěstí! GPS monitoring vozidel jim v krádežích zabrání! Jak ti budou zklamáni! Dobře jim tak!
Jak je vidno, šikovná aplikace gps monitoring vozidel by neměla chybět ani ve Vaší firmě. Nebo jste snad jiného názoru?

Jak vybrat správnou zimní pneumatiku?

Předně bychom si měli uvědomit, proč se vlastně zimní pneumatiky používají, a jaký je rozdíl mezi zimním a letním obutím. Zimní pneumatika se na první pohled podobá té letní, liší se pouze typem vzorku. Zásadní rozdíl však spočívá v pryžové směsi. Ta je měkčí než u letních pneumatik, je to z toho důvodu, aby se zvýšila přilnavost ke kluzkému povrchu sněhu a námrazy, a aby byl vůz lépe ovladatelný. Letní pneumatiky jsou příliš tvrdé na to, aby byly v zimních podmínkách bezpečné. Zimní vzorek navíc lépe odvádí vodu a sníh od kol, což přispívá k větší adhezi (přilnavosti) a k jízdě bez smyku v optimální stopě na silnici.
stopy na silnici

Ne každý výrobce zimních pneumatik nabízí kvalitní výrobek

V supermarketech se dají zakoupit levné zimní pneu, ale jsou to většinou nekvalitní produkty původem z asijských zemí. Šetřit na pneumatikách se zrovna nevyplácí, proto byste je měli pořídit v pneuservisu, nebo je zakoupit ve specializovaných obchodech. 
Zásadní pro výběr zimních pneumatik je jejich správná velikost. Musí vždy odpovídat parametrům, které uvádí výrobce vozu. Pneumatika také musí pochopitelně pasovat do ráfku a ten je rovněž přesně stanoven výrobcem. Montáž pneumatiky na nevhodný rozměr ráfku, nebo celého kola i s ráfkem, který neodpovídá technické specifikaci, může vést k havárii!
Jízda se zimními pneumatikami v zasněžené krajině svádí mnohé řidiče ke sportovnímu výkonu za volantem. Představí si, že jsou součástí zimní rallye, a domnívají se, že je zimní gumy spasí. Pro automobilové závodníky jsou určeny speciální zimní pneumatiky, které se však nehodí do běžného provozu.
sněhové řetězy

Náhradní sada disků se zimním obutím

Nejvýhodnějším řešením pro motoristy je mít druhou náhradní sadu disků, které se osadí zimními pneumatikami. V pneuservisu se taková kompletní kola vyváží a jsou pak připravena pro zimní provoz. Vhodné je zajistit nákup zimních pneu včas v průběhu jara a léta, kdy nejsou pneuservisy přeplněné, proběhne to hladce a poměrně rychle, většinou na počkání. Pak už jen před zimou vyměníte celá kola za zimní sadu, třeba svépomocí na rampě, nebo s heverem.
Současným trendem je zimní pneu s asymetrickým designem pro ideální jízdu v mokrém terénu i na zasněžených silnicích. Rozlišuje se u nich ovšem vnitřní a vnější strana pneumatiky a musí se tedy dodržet správný směr otáčení. Taková kola se pochopitelně nesmí nasadit obráceně, jinak se jejich jízdní vlastnosti naopak zhorší a může to vést i ke smyku a k nehodě.