Pár tipů na zlepšení dne

Ne všechny dny jsou zrovna zalité sluncem. Další problém je v tom, že člověk jako takový má od přírody sklony v pesimismu, vidění jen toho špatného, co se nám zrovna nepovedlo podle našich představ a ke stěžování se, za účelem toho, aby nás ostatní litovali a urvali si trochu toho uznání. Slavný citát tvrdí, že ne každý den je dobrý, ale že na každém dni je něco dobrého. Důležité tak je naučit se vnímat i ty nejmenší maličkosti, ze kterých mít radost a které se nám povedly. Přehnaná negativita totiž kazí nejen naši náladu, ale také náladu ostatních kolem nás a ve vyhroceném finále i naše zdraví. Jak si tedy umět zpříjemnit každý den? Tady je pár tipů.

Anglický nápis

Každý den začíná probuzením, které je ovšem hned první věcí, jež nás naštve. Snažte se tak jít dříve spát a urvat si nějaké ty hodiny spánku navíc. Trpíte-li nespavostí pokuste se alespoň hodinu před spaním omezit světlo televizní obrazovky, mobilního telefonu nebo notebooku. Zkrátka elektroniku, jenž má velice často na svědomí neklidné spaní ať už kvůli již zmíněnému světlu, nebo proto, že jsme si zrovna přečetli zprávu, jež nás zrovna nepotěšila a my na ni musíme neustále přemýšlet, nebo jsme viděly modelku s postavou, o níž si můžeme nechat jen zdát. Ráno vám může zpříjemnit i tak jednoduchá věc, jako to, že se usmějete na svůj odraz v zrcadle a pochválíte se. Zkuste také popřemýšlet nad svými stravovacími návyky a nad tím, zda jsou naše snídaně vhodně zvolené na to, aby nás pořádně nakoply a dodaly nám potřebnou energii. Pokud budete mít ještě nějaký ten čas před odchodem do práce, zařaďte alespoň malé protažení, které probere vaše svaly.

Budete-li mít v práci pocit, že na vás všechno padá a brzo vám praskne hlava ze všech těch starostí, stresů a nahromaděných úkolů, dejte si malou pauzu a dýchejte. Pěkně zhluboka. Tento jednoduchý rituál uklidní a zpomalí vaše myšlenky a pomůže vám je utřídit. Nezapomeňte se v průběhu dne také pochválit za všechny věci, které se vám již podařily. Cestou domů si všímejte svého okolí. Zkuste se pro změnu rozhlížet kolem sebe a všímat si toho, co se děje. Ponořte se do okolních zvuků a přírody.

Cvičení jógy

Samozřejmě není nic lepšího než dorazit domů po náročném pracovním dni. Tuto kouzelnou chvíli si každý z nás užívá úplně jinak a zcela posvém, podle toho, co má rád. Někdo se rád usadí do svého altánu – pár tipů, jak si zpříjemnit čas v pergole https://blog.pergoly-trutnov.cz/2019/09/11/par-tipu-jak-si-zprijemnit-vas-cas-v-pergole/ – s kávou nebo sklenkou vína a dobrou knížkou, jiný se věnuje fyzickému odpočinku, mezi něž lze zařadit i v této době velice oblíbenou jógu, pustí si film anebo vymění postřehy z celého dne se svou rodinou nebo přítelem. Na úplném konci dne si opět nezapomeňte poděkovat za to, že jste celý den zvládli a že se vám všechno povedlo. A to, co se nepovedlo? Nedělejte si s tím moc velkou hlavu a ono se to nakonec vyřeší.