Význam dřevěných schodišť a ostatních prvků v interiéru

Vícepatrové stavby lákají lidstvo odnepaměti, neboť z vyšších pater je větší přehled o dění kolem nás. Chůze po schodech je navíc velmi prospěšná pro naše zdraví, posiluje nejen dolní končetiny, ale i svalstvo trupu a hýždí, krevní oběh, nervovou soustavu, mozek, imunitní systém a trávicí orgány. Máte-li možnost pravidelně – denně chodit po schodech, jste ve značné výhodě.

dřevěné schodiště

Schodiště patří již od starověku k základním stavebním koncepcím a svůj významný podíl na utváření kultury lidského života. Těmi nejrozšířenějšími jsou výrobky z kamene a z masivního dřeva.

Dřevěná schodiště se zábradlím a ostatní FA Havlíček prvky, jako jsou okna, dveře, obklady stěn a stropů, lustry a samozřejmě nábytek patří k dominantním složkám v interiéru, o čemž se můžete přesvědčit kupříkladu při návštěvě některých hradů a zámků, koncertních sálů, kin a divadel.

Dřevo je velmi dobře opracovatelný materiál a jeho význam ve stavitelství a při výrobě vybavení vnitřních prostor se zachoval i v současné době. Zcela nahradit dřevo v těchto situacích znamená odmítat teplé a přirozené barvy, jeho strukturu, letokruhy a přirozené působení na psychiku, a nahrazovat je variantami studenými nebo příliš syntetickými, což bývá případ některých kovových a skleněných aplikací.

dřevěné stupně schodů

Schodiště ze dřeva dosud nebyla překonána jiným materiálem

Kombinace přírodního dřeva a zdiva je jednou z nejkrásnějších a nejpůsobivějších vazeb v každém domě či bytě. Osobitě kontrastují jak barvou, tak i vnitřní strukturou a oslovují mnoho zájemců, kteří raději sáhnou po přírodních prvcích. Dominujícími částmi vybavení interiérů jsou právě schodiště, která lze vytvořit mnoha způsoby, podle stavebních, situačních či finančních možností. Mohou být přímá či lomená, vřetenová a oblouková, mohou zaujmout místo po obvodu vstupní haly, nebo stoupat vzhůru z okrajové či centrální části otevřeného prostoru.