Zranění

Jak se vybavit pro případná zranění ?
Snaha předcházet se počítá. Je mnoho způsobů, díky kterým lze mnoha zraněním předejít. Jenže nikdy neeliminujete veškeré úrazy, to je nemožné. Museli byste mít tak 10 rukou a být rozděleni na několik lidí a mít oči i zezadu, abyste toho docílili. Občas úrazu zkrátka nepředejdete a stane se a to jak dítěti, tak dospělému.
suchá zem.jpg
Každá domácnost by měla být vybavena alespoň základním vybavením, díky kterému vaše děťátko ošetříme.
Domácnost by se dala přirovnat k automobilu, ve kterém je povinné mít lékárničku, která musí být obměňována podle předepsaných norem a za prošlou lékárničku (nebo nevybavenou lékárničku) se platí nemalé pokuty.
Tak proč ji nemáte i doma? Samozřejmě, že autonehod je velice hodně, ale domácích úrazů je mnohem více (a to i přes to, že asi nejsou tak vážné, jako když někdo nabourá s automobilem).
křížek z náplastí.jpg
Na pracovišti je také ve zvyku, že je lékárnička a to i v případě, že se jedná například o práci v kanceláři. Vezměte v potaz, že v takové práci pracují dospělí a inteligentní lidé a není téměř žádná pravděpodobnost úrazu, ale lékárničku tam stejně najdete, protože nikdy nevíte, kdy některý zaměstnanec nehezky spadne nebo se řízne o papír.
Úrazy čekají na každém rohu a jsou běžnou záležitostí.
Nemusí se jednat jen o úraz, ale i o nemoc (například zažívací problémy), se kterou nám lékárnička zaručeně dokáže pomoci. Nemoci se nedá předejít téměř vůbec, proto se prášky v lékárničce hodí a vždy nás dokáží zachránit.
Závěrem zmíním velice důležitý fakt, který by si měl každý dospělý zodpovědný člověk uvědomovat a řídit se jim. Je lepší mít lékárničku, kterou nikdy v životě nepoužijete, protože ji nebudete potřebovat, než ji potřebovat, ale nemít ji. Neštěstí se může stát kdykoliv a komukoliv.