Móda gelových nehtů. Ano či ne?

Dnes už je skoro módní hřích, pokud má žena nedokonalou pedikúru nebo manikúru. A tak si v drogerii koupí lak požadované barvy, nehty si nalakují a po dvou dnech se diví, že nehty nevypadají podle jejich představ. Není se tak čemu divit, že stále více žen svěřuje svou péči o ruce odborníkům. Hravě tak odejdete s dokonale upravenou manikúrou, který vydrží klidně měsíc.

srdíčka na nehtech

Nová doba si žádá nové oběti

Dnes už se málokde setkáme s uměle nalepenými nehty, které vypadaly asi tak přirozeně jako dříve umělé paruky ze silonu. Ovšem nová doba si žádá nové způsoby a tak na světlo světa přišly gelové nehty. Díky gelové úpravě lak na nehtech skvěle drží a ženy se tak nemusí bát činností, díky kterým se dříve lak z nehtů spolehlivě oloupal.

různé nehty

Rozdíl mezi gelovým a akrylovým lakem

Pokud už jste tedy po přečtení tohoto článku dospěla k závěru, že gelové nehty potřebujete také, nehte si rozhodně poradit a nevsázejte na první nehtové studio, které potkáte. Úplně se vyhněte vietnamským studiím, které často zaměňují dva různé termíny, a to gelové a akrylové nehty. Jak se vlastně od sebe tyto dvě úpravy nehtů odlišují?

 

·         Akrylové nehty

Můžeme je najít i pod názvem porcelánové nebo pryskyřicové nehty. Akrylové nehty jsou velmi často daleko pevnější než ty gelové. Déle vydrží a nemusíte se s nimi bát vykonávat téměř jakoukoliv manuální práci. Jejich oprava a odstranění je velmi jednoduchá. Ovšem i tato metoda má své nevýhody, díky silné vrstvě akrylu nemohou nehty pod vrstvou laku dýchat, ničí se a v horších případech vám může za nehtem vzniknout dokonce i plíseň.

 

·         Gelové nehty

Gelové nehty na první pohled vypadají velmi přirozeně. Gel je navíc bez zápachu a vy si tak můžete velmi snadno ověřit, že se skutečně jedná o gelovou metodu. Nehty mohou pod gelem lépe dýchat, ovšem gelové nehty se mohou daleko snadněji zlomit a oprava je pak velmi náročná a finančně nákladná.

 


Vliv oblečení na kariéru

Přizpůsobením své garderoby dojmu, který chcete zanechat, vám samo o sobě nezajistí profesní růst, ale hraje důležitou roli. Nebude vám asi nic platné, když budete při obchodním jednání mluvit jako kniha, ale přijdete tam v roztrhaných džínsech. Je to sice módní hit, ale pro některé situace se prostě nehodí. Na pohovoru byste mohli působit lehkovážně a zanechat dojem, že nebudete svou práci brát vážně. 
žena a notebook
 
Muži to mají určitě jednodušší, protože pánská móda není tolik pestrá. Pánové musí dbát hlavně na upravenost a padnoucí oblečení. Například pomačkaný límec u košile je projevem nekompetence, špatně padnoucí oděv zase působí rušivě a neprofesionálně. Také samozřejmě nepřijde muž na jednání v kraťasech, ať už je venku sebevětší horko.
černobílé postavy
S dámským oblečením je to složitější, módních přešlapů hrozí daleko víc. Proto se v následujících řádcích zaměříme pouze na dámské profesní odívání. 
Hlavní roli hraje, v jaké branži se žena pohybuje a s kým jedná. Redaktorka časopisu se může na pracovní schůzku obléci nedbaleji, než manažerka na jednání s investory. V konzervativních profesích, jako je advokacie nebo bankovnictví, zůstává nejvhodnější volbou kostým. Ten ale vůbec nemusí být „uniformní“. Dobře střižený kostým v neobvyklé barvě ukáže eleganci a půvab, ale neztratí nic z výrazu profesionality. Ženy, které reprezentují firmu a výrobky, by měly vysílat uklidňující signály, ale zároveň zanechat trvalý elegantní dojem. Jednolitý kostým působí příliš autoritativně, ale v oděvu z jednotlivých součástí (vyjmutých z kompletů) budou působit uvolněně i elegantně. Zaměstnání, která vyžadují empatii a soucítění s klienty, volají po volném a jednoduchém oděvu. Pohoda klienta je zde prvořadá, proto by se pracovnice měla vyhnout příliš rafinovaným a luxusním modelům, které mohou druhou stranu zastrašit.
žena podnikatelka
Na závěr si uvedeme několik módních prohřešků, kterých by se žena na pracovišti neměla dopustit. Příliš vyzývavé oblečení ničí autoritu a odvádí pozornost od vnitřních kvalit. Provokativním oděvem můžete zapůsobit ve společnosti, v profesních vztazích je však jeho účinek opačný. Nevhodné jsou také volánky a kanýry, s těmi rozhodně nezískáte image zralé profesionálky. Přehnaně nápadné šperky působí rušivě, stejně tak přehnaný make-up.
Vhodný styl oblečení samozřejmě nenahradí kvalitní práci, ale je účinnou pomocnou silou, tak ji neignorujme.