Bez peněz nestojí život za to

Aby lidé mohli žít, potřebují nejrůznější předměty, materiály či služby. Aby pak dostali takové věci či služby, musí za ně zaplatit. Aby za ně mohli zaplatit, potřebují peníze. Aby měli peníze, musí si je někde vydělat. A to znamená, že kdo chce žít, musí si vydělávat dost peněz.

Jenže je takové dostatečné finanční zaopatření samozřejmostí? Samozřejmě že nikoliv. Jak mnozí z nás znají i ze svého nejbližšího okolí, případně dokonce na vlastní kůži, je docela běžným jevem, že se mezi námi vyskytuje i spousta těch, kteří se aspoň čas od času potýkají s nouzí. Kteří by potřebovali víc peněz, než kolik jich aktuálně mají. Jenže ať se snaží, jak se snaží, nejednou je v době, kdy je potřebují, vlastními silami neseženou. A co si jenom počít?

eura a vlajky

Když se někomu nedostává peněz natolik, že už to není normálně únosné, může si tento vzít dejme tomu aspoň půjčku. Sice je to jenom časově omezená pomoc a půjčené peníze se navíc musí vracet, vesměs i s úroky a poplatky, ale když je na tom člověk zle, musí být vděčný i za to.

A nejeden člověk musí být vděčný konkrétně nebankovní společnosti. Protože to je pro mnohé z nás jediný zdroj dosažitelných půjček. Když totiž lidé žádají v bankách, musí prokázat schopnost zde poskytnuté peníze splatit, musí mít tedy dost vysoké příjmy a žádné exekuce nebo záznamy v registrech dlužníků, což ale mnozí lidé nedokážou ve své situaci nabídnout. Zatímco taková nebankovní americká hypotéka bez dokládání příjmů https://www.americka-nebankovni-hypoteka.cz/americka_hypoteka/ je půjčkou, kterou si může vzít kdekdo. Přesněji ten, kdo ji zvládne splácet a má nemovitý majetek, jímž by se dalo takové splácení zaručit.

eura padesátky

A jelikož mají nějaký ten nemovitý majetek mnozí z nás, mohou si tu titíž lidé půjčovat kdykoliv a snadno klidně i velké peníze s příznivými úroky. A když si tu půjčí, mají vystaráno.

Dejte dohromady 100 % financí na nemovitost

Hledáte-li vysněnou nemovitost a k ní úvěr, jistě už jste sami zjistili, že realitní trh v Čechách není vytvořen pro mladé lidi. Když založíte pár let po škole rodinu, tak zaručeně nemáte našetřeny stovky tisíc korun. To samozřejmě není možné. Jenže právě to banky požadují. Dají vám sice možnost si na byt nebo dům půjčit, ale dostanete od nich jen 80 procent z odhadu.

Domy na pozemku

Snadné počty

Ve chvíli, kdy se podíváte na čísla, rychle zjistíte, že šetření nejspíš není úplně možné. Dejme tomu, že si vyhlídnete dům a 3,5 milionu korun. To za domek není vůbec přehnaná cena. Požadovaných 20 % tím pádem bude činit 700 tisíc korun a k tomu musíte počítat také se čtyřmi procenty, které zaplatíte finančnímu úřadu jako daň za nabytí nemovitosti. 100% hypotéka v Čechách bohužel není k dispozici, a proto musíte přijít s výhodným řešením.

Co dál?

Kromě střádání úspor existuje pár dalších tipů, kterých se můžete chytit. Některé z nich už vás jistě napadly, jiné budou možná novinkou. Jdeme na to:

  • najděte banku, která poskytuje úvěr na 90% podíl,

  • vezměte si spotřebitelskou půjčku na zbývajících 20 %,

  • ručte druhou nemovitostí (např. bytem rodičů),

  • půjčte si potřebný finanční obnos od rodiny a přátel.

Poslední možnost je sice nejlevnější, ale může vést k problémům v oblasti mezilidským vztahům, což není vůbec příjemné. Půjčka k hypotéce je možnost, kterou mnoho lidí volí, ale rozhodně není ideální. Použít další nemovitost jako druhou zástavu je mnohem lepší a nebudete muset každý měsíc bojovat se splácením dvou závazků místo jednoho.

Tradiční domek zahrada

Rodiče se obávat nemusí

V posledních letech se ručení dalším majetkem stalo oblíbeným řešením a rodina většině žadatelů ráda pomůže. Mnoho z nich se jistě obává, že budou ručit po zbytek svého života, ale tak to není. Byt či dům se dá ze smlouvy snadno vyvázat ve chvíli, kdy bude splacena určitá částka a o vyvázání písemně požádáte. O této možnosti se ale musíte informovat u svého finančního poradce.

Individuální přístup je základ dobré půjčky

Když vás v bance prohlásí za rizikového klienta, protože máte nízkou bonitu, tak se vám dost možná zhroutí všechny vaše plány. Tím spíše, pokud toužíte po vlastním bydlení, protože v takové situaci se jen málokdo obejde bez hypotéky. Avšak i v případě, kdy vám vaše podnikání dost vynáší, může dojít k situaci, kdy v bance vaši bonitu ohodnotí příliš špatně, ať už je na vině váš daňový paušál anebo třeba příliš početná rodina.

karty

Nicméně je jasné, že nemá smysl hledat příčiny a je důležité hledat řešení, jak z takové nepříjemné situace vyváznout ven a získat potřebné prostředky pro stavbu, koupi anebo rekonstrukci vašeho bydlení. Vhodným řešením v takové situaci může být například nebankovní hypotéka, konkrétně hypotéka bez doložení příjmů https://www.fahd.cz/hypoteka-bez-dolozeni-prijmu/. Ovšem aby nedošlo k mýlce, je potřeba uvést, že i v takovém případě, kdy požádáte o nebankovní hypotéku bez příjmů, váš věřitel vaši finanční situaci bedlivě prozkoumá a vy své příjmy budete muset tak jako tak doložit. Ovšem dobrá zpráva je, že i nižší příjmy je možné tolerovat. Velkou výhodou nebankovní hypotéky, která vám jistě vyjde vstříc, je to, že nebankovní společnost může mít na výši vašich příjmů úplně jiný názor než banka. I nižší příjmy tak mohou stačit, tím spíše, když se k nim bude přihlížet podle jiných, více tolerantních kritérií a s individuálním přístupem.

úspěch

V bance bonita mnohým lidem nevychází právě proto, že jsou srovnáváni s jinými, bohatými klienty. V bance totiž žádná individuální měřítka neexistují a všichni jsou posuzování stejně, a v tom je ta potíž. Zkrátka, když potřebujete najít opravdu dobré řešení, tak je vždy nezbytné pátrat po řešení na míru, tedy právě po takovém, jaké vám nabízí nebankovní společnost. Její smlouva o úvěru bude sestavena vždy tak, aby maximálně vycházela vstříc oběma zúčastněným stranám. I vy tak budete brzy moci bydlet pod vlastní střechou.

Finanční nezávislost

Peníze řešíme neustále a také každý z nás. Může se nám stát, že nezískáme právě vysněnou práci a je pro nás náročné uživit rodinu či naše děti. Často si tak musíme hledat druhou práci a řešit věci, které nejsou zrovna příjemné. Slova jako finanční nezávislost je pro nás absolutně vzdálená a často se tak musíme rozhodovat co si můžeme dovolit koupit a co nikoliv.
peníze a karta v kapse
To nás staví do nepříjemné situace, kdy hledáme další způsoby, jak vydělat. Většina z nás by sáhla po nějaké finanční injekci, která se aktuálně nabízí. Může jít ku příkladu o stavební spoření nebo jiné našetřené peníze, které jsme v dané chvíli nepotřebovali. Tyto stavy však řeší spíše lidé, kteří mají aktuální finanční nouzi a nemůžeme tedy mluvit o nějakých naspořených financích či jiných penězích navíc.
Dobrým způsobem, jak přijít k penězům není, tak ani půjčku. Ta sice vyřeší naše finanční problémy, ale pouze krátkodobě a nedá nám tak pocit svobody, případně i finanční nezávislosti. Jde o způsob, který nám pomůže odrazit se od případného dna a udržovat si určitou finanční úroveň, která nám zajistí důstojný život na úrovni.
nákupní úštenka
Tím řešením může být ku příkladu investice. Sice vyžaduje peníze předem, které máme naspořené a můžeme je tak do dané komodity investovat, ale jde také o jakési zhodnocení, které po určité době získáme. U investic se musíme řídit jednoduchým pravidlem a tím je riziko. Vždy závisí na míře rizika, kolik chceme investovat, jak je podnik rizikový a kolik nám to přinese financí.
finanční úspory
Logicky platí, že čím je podnik rizikovější tím je také větší pravděpodobnost, že bude vyšší zisk, ale také šance, že o peníze úplně přijdeme. Je tedy třeba brát ohled na to kolik peněz jsme ochotni investovat a až kam jsme ochotni zajít.
Kromě investice existuje také bezpečnější způsob, jak přijít k penězům, kupříkladu spořící účet nebo stavební spoření vám zajistí vrácení vkladu a garantovaný výnos.

Zápis v registru dlužníků nehraje prakticky žádnou roli

Byli jste v bance žádat o úvěr, kde vás však bohužel odmítli? Nezoufejte, banka přece není jediné místo, kde můžete zažádat o úvěr. Takových míst je hned několik. Určitě stojí za zmínku právě nebankovní společnosti, které dokážou překonat i to, že máte nějaké záznamy v registrech dlužníků, což v bance znamenalo jediné – červenou. Pokud jste tedy měli dluhy, tak právě nebankovní firmy a jejich hypotéky bez registru pro vás znamenají jediné řešení, které můžete uplatnit. Co to obnáší? Jaké podmínky můžete od těchto společností očekávat? Na co se připravit?

Bez nutnosti dokazovat svoje příjmy nebo příjmy svých blízkých
Bez zbytečného nahlížení do registru dlužníků
– Možnost předčasného splacení, a to bez jakýchkoliv sankcí
Férové jednání založené na upřímnosti a snaze co nejvíce pomoci
– Fantastické úroky, podobné, jako v bankách
– Libovolně dlouhá doba splácení
– Možnost vyřízení z pohodlí domova přes internet
dvoueurové mince.jpg

Ručení svou nemovitostí se obávat nemusíte

Jak je možné, že nebankovní společnost nenahlíží do registru, a ani po vás nepožaduje příjmy? Je to prosté, místo těchto nepříjemných věcí totiž uplatňuje ručení nemovitostí, kterou vlastníte. Je to způsob, jak si zaručit, že získá zpátky své peníze i v případě, kdybyste se rozhodli přestat splácet. Je to tedy pouze jakási jistota, nic víc v tom hledat nemusíte.
finance na budově.jpg
Další věc je, že podle hodnoty vaší nemovitosti se vypočítá, kolik je společnost schopná vám půjčit peněz. Je tedy jasné, že čím dražší nemovitost použijete, tím více můžete získat peněz. Za vhodný objekt lze považovat rodinný dům, byt, družstevní byt, pozemek, kancelář nebo jakýkoliv jiný objekt, který je však ve vašem osobním vlastnictví. Pokud nic nevlastníte, můžete stále ještě využít možnost spoluručení a najít si někoho blízkého, kdo bude ručit za vás. Možnost má tedy skutečně každý.

Pohled na ekonomiku dnešních domácností

Podle posledních průzkumů si více jak polovina českých domácností myslí, že mají dobrou životní úroveň. Je to skutečně pravda? Hodnocení životní úrovně se zlepšuje s rostoucími příjmy i s vyšším stupněm dokončeného vzdělání. Mezi ty, kteří hodnotí svoji životní úroveň méně příznivě, patří hlavně důchodci, nezaměstnaní a lidé se základním vzděláním nebo středoškolským vzděláním bez maturity, a dále také lidé pracující v dělnických profesích.
účtenka za nákup jídla.jpg
Domácnost má více definicí, ale je to vlastně malá ekonomická jednotka, která vyžaduje dodržování jasných hospodářských pravidel zachování rovnováhy příjmů a výdajů. Počítají se příjmy pracujících členů rodiny a nezbytné i nutné výdaje všech členů rodiny.
rodina na louce.jpg
Nezbytné výdajejsou náklady, které jsou pravidelné a opakují se. Patří tam nájemné, platby energií, platby za rozhlas, televizi a telefon. Dále třeba stravování ve školách a zaměstnáních, jízdné apod.
Nutné výdajejsou třeba náklady na údržbu domácnosti a jiných zařízení, opravy auta, náklady na oděvy, obuv, výdaje za dovolenou, kulturní a sportovní vyžití.
Ovšem také je velice nutné neustále počítat s nějakou předběžnou rezervou a krotit neuvážené výdaje a nákupy, které by mohly vyústit v nepříjemnosti s dluhy a nutností šetřit.
Jednou z možností jak předcházet těmto problémům je vedení domácího účetnictví. Každá domácnost by měla mít o svém hospodaření přehled. K tomu slouží deník příjmů a výdajů. Ovšem jsou i domácnosti, které takový deník nepotřebují, dle svých příjmů nakupují uvážlivě, větší investice konzultují mezi sebou, zkrátka vědí, co si můžou dovolit.
 A ještě malé rozdělení domácího rozpočtu:
–          Přebytek (příjmy jsou vyšší než výdaje)
–          Vyrovnaný rozpočet (příjmy a výdaje jsou ve stejné výši)
–          Schodek (příjmy jsou nižší než výdaje)
ochrana rodiny.png
Protože rodina je základem státu, mělo by nám záležet na jejím postavení ve společnosti. Měla by uspokojovat potřeby svých členů, a to tělesné i duševní. K tělesným patří například strava, spánek a osobní hygiena, mezi duševní počítáme pocit bezpečí, klidu, lásku, uznání a vzdělání.
Rekordně nízká nezaměstnanost a růst platů ještě nejsou skutečnostmi, které by učinily společnost spokojenější.

Chcete hypotéku a máte záznam mezi dlužníky?

Získat peníze formou úvěru či hypotéky je čím dál tím víc složitější a spousta zájemců si na peníze nepřijde. Přísné podmínky finančních společností totiž neumožňují získat třeba hypotéku klientům, kteří mají nízké příjmy, nízkou bonitu nebo nepříjemný záznam v registrech dlužníků ať už bankovních či nebankovních nebo v Solus, kam se zapisují resty i od mobilních operátorů a podobně.

Taková situace opravdu nepotěší a ještě víc v případě, když se jedná o rest, který již máte dávno uhrazený. Na takové případy myslí především nebankovní společnosti, kterých produkt nese název americká hypotéka bez registru.

stará banka

Díky tomuto řešení můžou získat peníze i klienti s takovým záznamem a ke všemu snadno a rychle. Podmínkou je samozřejmě ručení nemovitostí, kterou je nutné v každém případě splnit.

Doba splatnosti je obvykle maximálně 30 let a to i s možností předčasného splacení. Žádost je možné odeslat online, takže nemusíte nikam chodit osobně a zbytečně ztrácet čas a diskrétnost. Vyřízení je tedy snadné a rychlé, protože většinou již do 24 hodin budete vědět, jak vaše žádost dopadla a jestli můžete s penězi počítat.

zlaté bohatství

Americká hypotéka bez registru se kromě bydlení nechá využít i na financování dalších záležitostí, protože je bezúčelná. Takže si můžete za získané peníze klidně pořídit třeba auto nebo nový nábytek, dovolenou, vyplatit dluhy a podobně. Jak s penězi naložíte je čistě jenom na vás, protože účel využití nedokládáte.

Skvělá možnost pořídit si nejen materiální věci, ale také vyřešit třeba dlouhodobé problémy s dluhy, které často končí exekucí. Taková finanční injekce může pomoci nejednomu klientovi s nepříznivé životní situace. A z několika dlužných částek se stane pouze jedna a výhodná.

Vzhledem k tomu, že jde v každém případě o hypotéku, je nutné ručit nemovitostí ve prospěch společnosti, která úvěr poskytne. Úlevou může být fakt, že nemusí jít pouze o vlastní nemovitost, ale třeba o byt či dům rodičů a podobně, kteří často rádi pomůžou.

Kauza Lithium se řeší od října 2017, do té doby o něm takřka nikdo nevěděl

Někdo se chtěl napakovat do vlastní kapsy, my Češi to dobře známe, neboť takový postoj tunelování a obřích zlodějen ve velkém stylu se tu objevil mnohokrát.
Lithium bylo docela neznámým kovem až do října roku 2017. Ložiska lithia v Krušných horách zkoumala pouze australská firma Gomet a bylo ticho po pěšině. Pro politickou scénu nebylo lithium ničím zajímavým a možná by nebylo ani dnes, kdyby celou aféru o těžbě lithia zahraničními firmami nerozdmýchali komunisté, hnutí kolem pana Okamury a webové stránky mnohdy kontroverzního informačního portálu Aeronet.  Do problematiky se pak zapojilo také hnutí ANO a tím pádem se politická scéna, až na pár výjimek, zaměřila na toho, kde prodej českého lithia hodlal uskutečnit. Byl to tehdejší ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček.
nový model vozu

Australští prospektoři získali povolení k průzkumu hlubinných zdrojů již dávno. Proč asi?

Poslanci tedy zasedali a memorandum mezi australskou těžařskou společností a ministerstvem průmyslu a obchodu, které Jiří Havlíček podepsal, prohlásili za tzv. nulitní. To znamená, že z memoranda nevyplývají žádné povinnosti ani žádná práva. Jak to tedy bude dál, bude průzkum a těžbu lithia provádět státní podnik? Mimochodem, nejde o žádný drobný zdroj příjmů, půjde o stovky miliard korun.
Tak jednoduché to zas není, firma Geomet získala totiž od vlády povolení k průzkumu ložisek a měla již dokonce vymezen prostor pro dobývání. Vše probíhalo korektně podle příslušných předpisů a firma tím pádem splnila podmínky k následné těžbě. Měla tedy přednostní právo surovinu těžit a zákon praví, že když těžební společnost toho nevyužije, teprve tehdy může stát přidělit právo na dobývání někomu jinému. Ostatně, kdo by hodlal investovat nemalé prostředky do průzkumu podzemních těžebních ložisek, kdyby je nechtěl následně těžit?
lithium-iontová baterie
Jak bude průzkum a těžba lithia probíhat dál, záleží na vývoji politické scény a na postoji samotné vlády a poslanců, pochopitelně i nově znovuzvoleného prezidenta republiky Miloše Zemana.